Muzika, ritmas, judesys

Integruota edukacinė  veikla „Muzika. Ritmas. Judesys“

„Muzika. Ritmas. Judesys“- tai integruota edukacinė veikla, kurios metu muzika virsta kinetika, judesiu, ir atvirkščiai: ritmas ir judesys tampa pagrindiniais šaltiniais, išreiškiančiais muzikos ekspresyvumą. Ritmiška muzika skatina vaiko organizmo motorikos aktyvumą – padidėja raumenų įtempimas, kai kurių vidaus organų motorinis aktyvumas, atsiranda judesiai. Per muzikinį ritmą ir kūno judesių loginę kombinaciją yra pažadinamas vaiko pusiausvyros ir harmonijos jausmas, o kūno judesiams suteikiamas lengvumas ir grakštumas.

Edukacinės veiklos „Muzika. Ritmas. Judesys“ tikslas – judesį jungiant su muzika bei ritminiais elementais, sukurti vaiko raidos motorinio, meninio bei psichoemocinio lavėjimo pagrindą. Veikos metu vaikai per klausymą, judesį ir ritmą kviečiami veikti, bendrauti, reikštis ir komunikuoti su muzikos garsais.

Uždaviniai:

  • palaikyti vaiko poreikį judėti, stiprinti fizinę ir psichinę vaiko sveikatą;
  • sudaryti sąlygas ugdyti(s) fizines galias: tobulinti gebėjimą laisvai, koordinuotai vaikščioti, bėgioti, ropoti, lipti ir t.t.;
  • ugdyti ritmo pajautimą kūnu;
  • lavinti vaiko meninį skonį bei emocinę kultūrą;
  • mokyti judesį atlikti kartu su mušamaisiais instrumentais;
  • mokyti atlikti kombinuotus pratimus pasirenkant tempą pagal skambantį muzikos įrašą;
  • lavinti pusiausvyrą;
  • ugdyti gilesnį muzikos ir judesio sąsajų pajautimą.

Edukacinė veikla „Muzika. Ritmas. Judesys“ paremta judesio korekcijos pratimais, muzikos terapijos bei euritmijos metodais, lavina lankstumą, vikrumą, koordinaciją, klausą, ritmo pajautimą, gebėjimą laisvai judėti, teigiamai įtakoja vaikų  fizinę (smulkiąją ir stambiąją motoriką, akių ir rankų judesių koordinaciją, klausos, kalbinius įgūdžius), pažintinę (lavina dėmesį, atmintį, skatina aplinkos tyrinėjimą bei pažinimą), socialinę (ugdo socialinius įgūdžius, skatina kūrybiškumą, pasitikėjimą savimi bei saviraišką) raidą.

Integruotos edukacinės veiklos „Muzika. Ritmas. Judesys“ užsiėmimus veda meninio ugdymo mokytoja Vaiva Pocevičienė.