Renginiai, skirti šv. Agotos – duonos globėjos – dienai paminėti

        Vasario 5-6 d. Šiaulių lopšelyje-darželyje „Drugelis“ vyko renginiai, skirti šv. Agotos – duonos globėjos- dienai paminėti. „Drugelių“ grupės vaikai šią dieną paminėjo žiūrėdami filmukus ir klausydami  pasakojimų apie duoną. Vaikai ragavo įvairių rūšių duonytės, ją uostė. Duonos degustacijos metu aptarė iš ko ji gaminama ir kaip atkeliauja ant mūsų stalo.

        „Boružėlių“, „Bitučių‘ bei keturmečiai „Žiogelių“ grupių vaikai lankėsi Žaliūkių malūnininko sodyboje. Susėdę prie krosnies, vaikai klausėsi pasakojimo apie sunkų duonos kelią nuo sėjos iki balta staltiese užtiesto stalo, sužinojo apie duonos kepimo tradicijas, papročius ir ritualus. Užsiėmimo metu kiekvienas vaikas pasidarė po mažą savąjį duonos kepalėlį. Kol duonelė kepė, vaikai susipažino su senoviniais buities rakandais, pabandė pasukti girnas, ragavo duoną užteptą sviestu ir pabarstytą maltais linų sėmenimis ar kanapėmis.

        Mažieji sužinojo, kokį ilgą ir sunkų kelią turi nukeliauti grūdelis, kol tampa duonos kąsneliu, kokius sunkius  darbus reikia nudirbti žmogui, kol duona atkeliauja ant mūsų stalo.

Ikimokyklinio ugdymo auklėtojos Ieva Jankūnaitė, Asta Alšauskienė, Alma Čiužausienė, Melika Pakalnytė