Socialinių kompetencijų ugdymas

        Kovo 2-6 dienomis „Bitučių“ grupės vaikai dalyvavo Draugiškoje socialinio emocinio ugdymo olimpiadoje „Dramblys“, kurios metu ugdėsi penkias pagrindines socialines emocines kompetencijas: savimonę, savitvardą, atsakingų sprendimų priėmimą, tarpusavio santykius, socialinį sąmoningumą. 

        „Dramblinėjant“ savaitė pralėkė žaibišku greičiu, kadangi visi olimpiados užsiėmimai buvo įdomūs ir naudingi. Užduočių metu vaikai stengėsi suprasti, kad kiekvienas esame atsakingas už savo žodžius, kuriuos kasdien vartojame bendraudami su draugais. Grupėje susikūrėme „Draugystės gėlę“, kurios žiedlapius papuošėme vaikų pasiūlymais nesutarimų su draugais sprendimui.

        Savaitės metu daug dėmesio buvo skirta susipažinimui su emocijomis: džiaugsmu, baime, liūdesiu, pykčiu ir nuostaba, kurias ugdytiniai perteikė popieriaus lape bei savo veidukų išraiškomis. Mažieji pasakojo, kada ir kodėl jautė tam tikrą emociją, samprotavo, kada draugas galėtų pajusti tam tikrą jausmą, kaip galima padėti, jei šalia esantis žmogus jaučiasi nemaloniai.

        Savaitę užbaigėme mokydamiesi atsipalaiduoti, atlikdami progresuojančios raumenų relaksacijos pratimus.

        Draugiškąją SEU olimpiada „Dramblys“ organizuoja VšĮ „Pozityvaus ugdymo institutas“, Lietuvos Socialinio emocinio ugdymo asociacija, VšĮ „Šiuolaikinių inovacijų diegimo ir kompetencijų ugdymo centras”.

Ikimokyklinio ugdymo auklėtoja Ieva Jankūnaitė