STEAM veikla „Linksmasis darželis“

        Tyrinėjimai, ieškojimai, bandymai – tai stebuklingas raktas, atrakinantis vaikų kūrybiškumo dureles, išlaisvinantis emocijų vulkanus ir pakviečiantis į dar neatrastų lobių paieškas.

        Mūsų darželio mažieji menininkai iškėlė problemą – darželis karantino metu labai nuliūdo ir reikia jį pradžiuginti marginant jo sienas. Bet kaip tai padaryti turint 3 spalvas? STEAM eksperimentų pagalba nusprendžiame, kad spalvas galima maišyti, taip išgaunant vis kitus atspalvius.

        Pasiraitoję rankoves, „apsiginklavę“ įvairių formų kempinėlėmis, įvairių storių teptukais bei guašu, vaikai stojo į kovą su “darželio liūdesiu”. Išsiaiškinę kempinių storius ir formas, vaikai maišė dažus, tapė, štampavo ant sienų, atvaizdavo augalus bei gamtos reiškinius, vis diskutuodami ir aptardami naujus potepius bei štrichus.

        Veiklai pasibaigus, vaikai papasakojo, kokius vaizdinius mato ant darželių sienų, kokios spalvos yra šiltos ir šaltos, vienbalsiai pritarė, kad darželis atrodo daug linksmesnis nei prieš meninę STEAM veiklą.

Meninio ugdymo mokytoja Vaiva Pocevičienė