Viena iš svarbiausių aplinkų, kurioje gali ir turi būti efektyviai stiprinamas vaikų fizinis aktyvumas, formuojama motyvacija ir daroma didžiausia įtaka jų sveiko gyvenimo būdo pasirinkimui, yra lopšelis-darželis. Lopšelis-darželis, kuriame vaikai praleidžia didžiąją dalį savo dienos, turi daug galios sukurti tinkamą terpę vaikų fizinio aktyvumo skatinimui visą jų buvimo įstaigoje laiką.
Lietuvos vaikų ir jaunimo centras vykdo programą ,,Darni mokykla“, kurios dalyvės, Lietuvos ugdymo įstaigos, prisideda prie atsakingos už save ir savo aplinką asmenybės formavimo. Projektas ,,Sveikas kaip ridikas“ yra programos ,,Darni mokykla“ dalis. Viena iš programos temų yra įstaigos bendruomenės sveikos gyvensenos, tarp jų ir fizinio aktyvumo, veiklų skatinimas.
Siekiant aktyviai ir kūrybingai įgyvendinti sveikos gyvensenos veiklas, integruoti į ugdymo proceso organizavimą fizinio aktyvumo veiklas, lopšelio-darželio „Drugelis“ bendruomenė nusprendė prisijungti prie Lietuvos vaikų ir jaunimo centro vykdomo projekto „Sveikas kaip ridikas“.
Įgyvendinant projekto veiklas sieksime, kad projekto dalyviai, Šiaulių lopšelio-darželio „Drugelis“ vaikai, būtų fiziškai aktyvūs kiekvieną dieną ne mažiau kaip 60 min.
Projekto tikslas – kuriant palankią fizinę ir socialinę aplinką, užtikrinančią reguliarų ir kasdieninį fizinį aktyvumą visiems vaikams, aktyviais, netradiciniais metodais ugdyti vaikų darnaus vystymosi kompetencijas.
Projekto uždaviniai:
Projekto trukmė – 2020 m. sausis – 2020 m. rugpjūtis.
Projekto organizatorius – Lietuvos vaikų ir jaunimo centras.
Projekto koordinatorė – Renata Dambrauskaitė Pėželienė, Lietuvos vaikų ir jaunimo centro neformaliojo švietimo mokymų skyriaus metodininkė.
Pagrindiniai projekto vykdytojai/koordinatoriai Šiaulių lopšelyje-darželyje „Drugelis“:
Projekto eiga:
Projekto veiklų metu aktyviai ir kūrybingai įgyvendinsime sveikos gyvensenos veiklas, į ugdymo(si) proceso organizavimą integruosime fizinio aktyvumo veiklas, stiprinsime bendravimo ir bendradarbiavimo ryšius tarp tėvų, pedagogų, socialinių partnerių. Kartu su tėvais, pedagogais ir pagalbos vaikui specialistais, sieksime skatinti ugdytinių fizinį aktyvumą (ne mažiau nei 60 min. per dieną), įsijungsime į fizinį aktyvumą skatinančių ikimokyklinį ir pradinį ugdymą organizuojančių įstaigų tinklą.