„Sveikatiados iššūkis – saldintą gėrimą keičiu į vandenį!“

        Šiaulių lopšelis-darželis „Drugelis“ kovo 9-12 dienomis priėmė „Sveikatiados iššūkį –  keičiu saldintą gėrimą į vandenį“, kurio tikslas – įtvirtinti įstaigos bendruomenės požiūrį malšinti troškulį vandeniu, o ne saldintu gėrimu. Kartu su visuomenės sveikatos specialiste Jordana Kurtinaitiene „Bitučių“, „Žiogelių“, „Drugelių“ vaikai aktyviai dalyvavo diskusijoje „Vanduo – vaistas, kuris nieko nekainuoja“. Jos metu vaikai sužinojo,  kokias funkcijas atlieka vanduo, kodėl organizmui reikia vandens, kiek ir kokį vandenį galima gerti.

        Ryto rato veiklų metu mažieji žiūrėjo mokomuosius filmukus apie vandens aptytakos ratą, gamtos išteklius, vandens naudą, tyrinėjo vandens savybes, aiškinosi, koks svarbus žmogui ir gamtai yra vanduo, kodėl ir kaip mes jį turime taupyti, piešė linksmuosius lašelius, kurias papuošė kieme augančius medelius. Vaikai gamino vaisias ir daržovės pagardintą vandenį, jį degustavo, skirtingo skonio vandeniu vaišino tėvelius, atliko tėvų ir vaikų tyrimą „Skaniausio skonio vanduo“. Daugumos nuomone skaniausiu buvo išrinktas citrinos skonio vanduo.

        Integruotos  veiklos metu „Vandens ir garso draugystė“ vaikai kūrė muziką grodami vandenyje ir virš vandens, matavo savo plaučių tūrį pūsdami vandens ksilofonus, atsakingai matavo, kiek šaukštų vandens telpa į vieną ar kitą butelį.  Užsiėmimo metu, mažieji ugdytiniai tapo netgi dailininkais – maistiniais dažais dažė vandenį ir kūrė „Spalvų melodiją“.

        Džiaugiamės šio projekto nauda ir idėjomis skatinti bendruomenės narių sveiką gyvenseną ir pozityvią savijautą.

        Kviečiame palaikyti „Drugelių“ iššūkį Sveikatiados facebook paskyroje. https://www.facebook.com/Sveikatiada/

Visuomenės sveikatos specialistė Jordana Kurtinaitienė