Dalyvaujame projekte „Veltinio teatras: biblioterapija vaikams“

Šiaulių lopšelio-darželio „Drugelis“ priešmokyklinio ugdymo grupių „Boružėlės“ bei „Pelėdžiukai“ vaikai, jų tėveliai bei pedagogai dalyvauja Šiaulių m. savivaldybės viešosios bibliotekos „Šaltinėlio“ filialo vykdomame projekte „Veltinio teatras: biblioterapija vaikams“. Projekto tikslas – skatinti priešmokyklinio amžiaus vaikų kūrybinių raiškų įvairovę, skaitymą, ugdyti jų socialines ir emocines kompetencijas, praplėsti bibliotekos vykdomas veiklas ir sudaryti sąlygas teikti retas ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje terapines paslaugas vaikams bibliotekoje.

Vykdant projektą, mažuosius projekto dalyvius, jų pedagogus, tėvelius pakviesime skaityti dvylika bibliotekos specialistų atrinktų Lietuvos ir pasaulio autorių terapinių knygų, skirtų: įveikti tamsos, gydytojų, ligos baimes, ištverti netektį, skausmą, liūdesį, nusivylimą, nerimą, kuris šiuo metu itin padidėjęs dėl pandemijos, valdyti pyktį. Nuotoliniame seminare psichologės I. Maslauskienė ir V.Grigorjeva supažindins projekto dalyvius su emocinio intelekto ir terapinių pasakų svarba vaiko gyvenime.

Vaikų biblioterapija yra neatsiejama nuo kultūrinės edukacijos. Klaipėdos lėlių teatro aktorės A. Bakanaitės ir dailininkės D. Brazlauskienės edukacija mokys vaikus lėlių ir veltinio teatro priemonėmis išsakyti savo problemas bei jas spręsti. Edukaciniame garsinio skaitymo užsiėmime rašytoja V. Rutkauskaitė pristatys savo knygą „Nepasaka, arba Pasaka Ne“ ir pakvies į kūrybines dirbtuves „Kaip „Ne“ draugų žodžių karalystėje ieškojo“. Šiaulietė rašytoja M. Jurgaitytė praves literatūrinę edukaciją „Ypatingas – tik knygos herojus ar ir aš“. Kūrybinės džiaugsmo fabrikėlių dirbtuvės su I. Pavilonyte pristatys „Marmius“ – išskirtinę knygų seriją vaikams apie būtį, džiaugsmo ir laimės paieškas, tikrajį gerumą ir pasirinkimo svarbą. Muzikos terapijos dirbtuvės su muzikos terapeutu L. Švirinu pritaikant jau įrengtą bibliotekoje karaokė įrangą bei naudojant muzikos instrumentus, sieks pagerinti vaikų motorinius, bendravimo ir socialinius įgūdžius. Projektą vainikuos pagal perskaitytas terapines knygas vaikų sukurtų Veltinio teatro vaidinimų šventė, kurią ves aktorė J. Levickaitė.

Projektą remia Lietuvos Kultūros Taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jolita Uljanovienė

Paieška

Laisvos vietos
nuo 2021-09-01

2018 m. gimimo – 6,
2015 m. gimimo – 4,
2019 m. gimimo – 2.

Socialiniai tinklai

Parama

Kviečiame skirti 1,2 proc. gyventojų pajamų mokesčio Šiaulių lopšeliui-darželiui ,,Drugelis“. Skirdami paramą, Jūs prisidėsite prie lopšelio-darželio ,,Drugelis“ vaikų ugdomosios aplinkos gerinimo, modernizavimo ir saugumo.

Detali paramos skyrimo instrukcija >>>

Archyvas

Steigėjas

           Steigėjas

Šiaulių lopšelis-darželis „Drugelis“
Įstaigos kodas 190527487
A. s. LT59 7300 0100 7569 9249
AB „Swedbank“

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre
Rūta Šiaučiulienė – direktorė

Vilniaus g. 123 A 76354 Šiauliai
Tel. (8-41) 524489 (raštinės vedėja)
El. p. drugelis@sdrugelis.lt
Pirmadienis-penktadienis 7.00-17.30

2021 © Šiaulių l-d „Drugelis“
Uždaryti valdymo meniu