„Drugelių“ grupės STEAM veikla „Mokausi gamtoje ir iš gamtos“

        Gamta – nepakartojama erdvė STEAM veiklai. Čia natūralios priemonės, tikri, neišgalvoti pavyzdžiai, vis kitas priežasties ir pasekmės kontekstas. STEAM veiklos gamtoje yra praktinės ir paremtos įgūdžiais. Jų metu vaikai atlieka skirtingus eksperimentus, renka duomenis, kuriuos pritaiko realiame gyvenime.

        Gegužės 4-8 dienomis „Drugelių“ grupės vaikai mokėsi gamtoje ir iš gamtos. Mažieji atlikinėjo eksperimentus: merkė į vandenį, juostelėmis padalintą, pienės kotelį ir stebėjo kaip jis ima garbanotis. Taip pat pienės žiedelius panaudojo matematiniam skaičiavimui. Akmenukų bokšto statymui pasitelkė visą loginį mastymą. Lygindami, matuodami, skaičiuodami neprarado atkaklumo ir suprato, kad reikia rinktis kuo plokštesnius akmenėlius ir statyti juos nuo didžiausio iki mažiausio, norint didelio ir tvirto bokšto. Įprasmindami savo grupės pavadinimą išsikirpo drugelio formos trafaretą ir gamtoje kūrybiškai ieškojo pačių unikaliausių drugelio spalvų.

        Savaitė buvo kupina džiaugsmingų emocijų, nestigo nuostabos gamtos atradimuose.

        Daugiau STEAM veiklos „Mokausi  gamtoje ir iš gamtos“ akimirkų rasite paspaudę ant nuorodos:  https://www.facebook.com/l.d.drugelis/videos/2754417704684058/

 

Ikimokyklinio ugdymo auklėtoja Greta Rekašienė