DRUGIAI, DRUGELIAI…

Ant žiedo ramunės, lyg pienės pūkelis,

Atokaitoj supas spalvotas drugelis.

Saulutė nudažė jam sparnelius,

Dabar vis dar laukia, kol spalvos nudžius.

O kai tik vėjelis prie jo prisilies,

Spalvotas drugelis per lauką nuskries.

Bandysi pavyti, deja – nepavyks.

Ir lauksi nekantriai, kol kitas atskris.

Kęstutis Ivinskis

Ar žinojote, kad drugeliai skiria spalvas: raudoną, žalią ir geltoną? Ar pastebėjote, kad iš tiesų, drugelių sparnai yra bespalviai? Taip, tiesa, drugelių sparnai bespalviai, nes tai tik raštai, kuriuos matome yra mažyčių juos dengiančių kriaunų atspindys. O, ar teko kada girdėti, koks yra didžiausias drugelis Pasaulyje? Tai Karalienės Aleksandros drugelis, kuris gyvena Naujojoje Gvinėjoje ir jo sparnai siekia 32 centimetrus.

Nuo 2022 m. gegužės 16 d. iki 2022 m. birželio 23 d. Šiaulių lopšelyje-darželyje „Drugelis“ vyko respublikinė ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų STEAM kūrybinių darbų fotografijų paroda „Drugiai-drugeliai“. Parodos tikslas – suteikti galimybę ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų saviraiškai, ugdyti jų kūrybiškumą, susipažinti su drugių gyvenimo ciklu, plėtoti STEAM veiklas stebint ir tyrinėjant gyvąją gamtą.

Kai su vaikais kalbame apie gamtoje vykstančius nuostabius procesus, visą informaciją bandome pateikti taip, kad jie turėtų galimybę savo rankomis liesdami, tyrinėdami ir eksperimentuodami su tuo pasauliu susipažinti. Pasitelkiant STEAM metodą ugdymo(si) procese, suteikiama galimybė vaikui iš arti pamatyti tai, ko jis nepamatys kasdieniame gyvenime. Šios parodos metu, integruojant STEAM metodą, vaikai sužinojo apie drugelių atsiradimą ir gyvenimo ciklus.

Parodos dalyviai susipažino su drugių rūšimis, aiškinosi keturias drugelio vystymosi stadijas, pasitelkė išmaniąsias technologijas ir stebėjo kaip atsiranda drugelis. Knygose, enciklopedijose, laikraščiuose, žurnaluose ieškojo drugių nuotraukų, informacijos ir bendradarbiaudami kūrė plakatus. Ugdytiniai kartu su mokytojais aptarė apie netinkamą elgesį su drugiais, jų naikinimą, gaudymą, žalojimą. Dalyviai lauke ieškojo drugelių, stebėjo jų įvairovę, su padidinimo stiklais juos apžiūrėjo, vardijo matomas spalvas, mėgino prisiminti, kokia tai drugelio rūšis, grožėjosi jų įvairove ir ieškojo, kur nuskrido ir gyvena.

Kai kurie, parodos dalyviai savo grupėse apgyvendino drugelius specialiuose narveliuose. Vaikai kiekvieną dieną apžiūrinėjo, stebėjo vikšrus, lėliukes, kokonus ir išsiritusius įvairiaspalvius drugelius. Vaikai susidomėję aiškinosi, kuo drugeliai maitinasi, kaip kinta jų išvaizda. Sužinojo, kad pats virsmas iš vikšro į drugelį trunka 3 – 5 savaites, o iš kokono gali užtrukti mėnesį ar net metus.

Parodos pabaigoje, dalyviai panaudodami gamtines medžiagas, antrines žaliavas drugius perteikė kūrybinėje veikloje.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Aistė Žilevičiūtė

Paieška

LAISVOS VIETOS
nuo 2023-09-01:
Lopšelio grupėje – 1 vieta;
2020 m. gimimo vaikams – 2 vietos;
2019 m. gimimo vaikams – 2 vietos;
2018 m. gimimo vaikams – 3 vietos;
skirtingo amžiaus grupėse – 1 vieta;
2017 m. gimimo (PUG) vaikams – 7 vietos.

Socialiniai tinklai

Parama

Kviečiame skirti 1,2 proc. gyventojų pajamų mokesčio Šiaulių lopšeliui-darželiui ,,Drugelis“. Skirdami paramą, Jūs prisidėsite prie lopšelio-darželio ,,Drugelis“ vaikų ugdomosios aplinkos gerinimo, modernizavimo ir saugumo.

Detali paramos skyrimo instrukcija >>>

Archyvas

Steigėjas

           Steigėjas

Šiaulių lopšelis-darželis „Drugelis“
Įstaigos kodas 190527487
A. s. LT59 7300 0100 7569 9249
AB „Swedbank“

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre
Rūta Šiaučiulienė – direktorė

Vilniaus g. 123 A 76354 Šiauliai
Tel. (8-41) 524489 (raštinės vedėja)
El. p. drugelis@sdrugelis.lt
Pirmadienis-penktadienis 7.00-17.30

2023 © Šiaulių l-d „Drugelis“
Uždaryti valdymo meniu