Integruota STEAM veikla „Vandens ir garso draugystė“, skirta Pasaulinei vandens dienai paminėti

        Kovo 12 dieną mūsų lopšelyje-darželyje „Drugelis“ skambėjo neįprasti  muzikiniai garsai. Jie sklido iš salės, kurioje vyko bendradarbiaujančių kolegų integruota STEAM veikla  „Vandens ir garso draugystė“. Veikos tikslas – kūrybiškai perteikti vandens buities daiktų skleidžiamų garsų ypatumus, ugdyti vaikų kūrybiškumą bei meninius gebėjimus, taikant STEAM elementus.

         „Skruzdėliukų“ ir „Švelnukų“ grupių vaikai turėjo puikią galimybę tapti kompozitoriais, muzikos atlikėjais ir netgi mažaisiais mokslininkais. Veiklos metu naudojome ne įprastus muzikos instrumentus, o virtuvėje randamus stalo įrankius, puodų dangčius, įvairaus dydžio dubenis bei stiklinę tarą. Užsiėmimo metu vaikai kūrė muziką grodami vandenyje ir virš vandens, matavo savo plaučių tūrį pūsdami vandens ksilofonus, atsakingai matavo, kiek šaukštų vandens telpa į vieną ar kitą butelį, kūrė „Spalvų melodiją“.

        Šalia spalvoto vandens padėti ledų pagaliukai kėlė neapsakomą smalsumą – kam jie čia padėti? Ogi tam, kad vaikai galėtų pamatuoti spalvoto vandens kiekį stiklainiuose  ir, sudėjus pagaliukus vieną šalia kito, pasakyti, kokios spalvos vandens yra daugiausia ar mažiausia. Smulkiais pirštukais kišant pagaliuką pro nedidelę dangtelio skylutę įsivyravo tyla – dirbant atsakingą darbą negalima triukšmauti! Atlikę sudėtingą darbą vaikai keliavo prie paskutinės muzikinės stotelės – „Burbuliatoriaus“. Deja, jis buvo sugedęs. Vaikai nusprendė jį sutaisyti. Pradžiai teko pasimatuoti ūgį su ilgais šiaudeliais ir tik po to buvo galima „įjungti burbuliatorių“. O jau kai „įjungėm“, tai linksmieji burbuliukai išsilakstė po visą salę! Vaikų emocijos veržėsi net pro duris! Gerų emocijų pasikrovėme ne vienai savaitei 🙂

        Bet…. kas turi pradžią,  turi ir pabaigą. Emocijų subalansavimui ir vaikų atsipalaidavimui pasiklausėme K. S. Sanso pjesę „Akvariumas“ iš muzikinės siuitos „Žvėrių karnavalas“.

        Aptarę šio ryto muzikinę improvizacinę veiklą atsisveikinome, susitarę susitikti kitoje muzikinėje improvizacijoje 🙂

Meninio ugdymo mokytoja Vaiva Pocevičienė