Lietuvos mažųjų žaidynės

„Lietuvos mažųjų žaidynės“ – projektas, skirtas skatinti vaikus pajusti judėjimo džiaugsmą. Jo tikslai :

  1. Populiarinti olimpines idėjas priešmokyklinio amžiaus vaikų tarpe.
  2. Formuoti teigiamą požiūrį į kūno kultūrą ir sportą ir skatinti prigimtinį vaikų poreikį judėti.
  3. Skatinti pedagogų tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą, profesinę paramą ir pagalbą, ugdant sveikus ir fiziškai aktyvius vaikus.
  4. Informuoti ikimokyklinių įstaigų bendruomenes (administraciją, pedagogus, ugdytinių tėvus) apie sporto ir kūno kultūros svarbą, įtraukti į fizinį aktyvumą skatinančias veiklas.

Ikimokyklinis ir priešmokyklinis amžius – palankiausias formuoti įgūdžius, įpročius ir gyvenimo nuostatas (tame tarpe ir fiziškai aktyvaus gyvenimo nuostatą), o projektas „Lietuvos mažųjų žaidynės“ –  puiki priemonė skatinanti vaikų fizinį aktyvumą bei pozityvų požiūrį į kūno kultūrą ir sportą, supažindinanti su garbingo varžymosi idėjomis, bendravimo ir bendradarbiavimo galimybėmis.

„Lietuvos mažųjų žaidynių“ pagrindas – skirtingų estafečių varžybos, kuriuos yra organizuojamos trimis etapais. Pirmuose dviejuose etapuose darželių komandos varžosi dėl patekimo į finalinį festivalį, kuriame visi tampa nugalėtojais, siekiant, kad kuo daugiau vaikų patirtų džiaugsmą sportuodami.

Estafetės yra sukuriamos ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų taip, kad būtų ugdomi įvairūs ikimokyklinio amžiaus vaikų fiziniai gebėjimai, tad „Lietuvos mažųjų žaidynėse“ svarbiausia yra taisyklingas vaikų fizinis ugdymas ir olimpinių vertybių, tokių kaip draugystė, džiaugsmas sportuojant, pagarba, diegimas.

Vasario 27 d. l/d „Drugelis“ sporto salėje vyko „Lietuvos mažųjų žaidynių“ I etapas. Jo tikslas – didinti vaikų fizinį aktyvumą, tenkinant prigimtinį judėjimo poreikį. Vaikai rungtyniavo penkiose smagiose rungtyse, kuriose išbandė savo jėgas, greitį ir vikrumą. Žaidynėse dalyvavo ir gausus būrys sirgalių!

Šventę vainikavo apdovanojimai – visos dalyvavusios grupės buvo apdovanotos Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos diplomais.

Vaiva Pocevičienė

 

 

 

 

Daugiau nuotraukų rasite Facebook