Šiaulių jėzuitų mokyklos bendruomenės iššūkis „Puodo chemija pas mus“ įveiktas!

Šiaulių jėzuitų mokyklos bendruomenė pakvietė Šiaulių lopšelio-darželio „Drugelis“ „Naminuko“ ir „Boružėlių“ grupių vaikus pabūti PUODO CHEMIJOS laboratorijos mokslininkais ir suprasti svarbius dalykus apie maistą. Vaikai atliko keturis eksperimentus.

Eksperimento „Arbatos skonių įvairovė“ metu vaikai skirtinguose puodeliuose gamino raudoną, juodą ir žalią arbatas, kurias saldino cukrumi, medumi, gardino citrinos sultimis, ragavo, apibūdino skonių panašumus bei skirtumus.

Antrojo eksperimento metu ugdytiniai puode kaitino pieną, spaudė į jį citrinos sultis bei stebėjo, kaip citrinos rūgštis veikia pieno baltymą, susidaro varškė ir išrūgos. Vaikai, paragavę varškės, sakė, kad ji „tokia pat kaip iš parduotuvės, bet skanesnė“.

Eksperimento „Šokinėjantys žirniai“ metu mažieji pribėrė pilną stiklinę žirnių, pripylė vandens ir stebėjo, kas vyksta. Neilgai trukus, žirniai pradėjo nebetilpti į stiklinę ir šokinėti iš jos. Vaikų paaiškinimas, kodėl taip atsitiko – „nes mes į juos pripylėme vandens ir jis subėgo į žirnius, ir jie šokinėja“, „jie prisigėrė, pasidarė didesni ir pradėjo nebetilpti į stiklinę“.

Ketvirto eksperimento tikslas –sužinoti, kodėl batonas, bandelės, įvairūs pyragai būna purūs ir minkšti. Atlikę tyrimą, vaikai iišsiaiškiino, kad mielės sukelia rūgimą, todėl įvairūs kepiniai išsipučia ir iškyla. Mažieji lygino pyrago riekę ir paplotėlį bei nusprendė, kad pyragui iškepti buvo panaudotos mielės, nes „mielės padaro pyragą minkštą ir storą“.

Vaikai ne tik buvo sužavėti eksperimentais, bet ir džiaugėsi galėdami juos atlikti savarankiškai.

AČIŪ Šiaulių jėzuitų mokyklos bendruomenei už galimybę dalyvauti iššūkyje „Puodo chemija pas mus“ ir džiaugsmingas atradimo akimirkas, kuriomis dalinamės su Jumis.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jolita Uljanovienė

Paieška

2 laisvos vietos (nuo 2021 m. rugsėjo 1 d.) 2018 m. gimimo vaikams.

Socialiniai tinklai

Parama

Kviečiame skirti 1,2 proc. gyventojų pajamų mokesčio Šiaulių lopšeliui-darželiui ,,Drugelis“. Skirdami paramą, Jūs prisidėsite prie lopšelio-darželio ,,Drugelis“ vaikų ugdomosios aplinkos gerinimo, modernizavimo ir saugumo.

Detali paramos skyrimo instrukcija >>>

Archyvas

Steigėjas

           Steigėjas

Šiaulių lopšelis-darželis „Drugelis“
Įstaigos kodas 190527487
A. s. LT59 7300 0100 7569 9249
AB „Swedbank“

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre
Rūta Šiaučiulienė – direktorė

Vilniaus g. 123 A 76354 Šiauliai
Tel. (8-41) 524489 (raštinės vedėja)
El. p. drugelis@sdrugelis.lt
Pirmadienis-penktadienis 7.00-17.30

2021 © Šiaulių l-d „Drugelis“
Uždaryti valdymo meniu