STEAM ugdymas. Ugdymosi proceso kūrimas naudojant išmanųjį edukacinį programuojamą robotą visureigį

        Viena iš itin mėgstamų „Bitučių“  grupės vaikų veiklų – mokymasis su išmaniuoju edukaciniu programuojamu robotu visureigiu. Šis lengvai valdomas robotukas yra puiki priemonė mokytis iššifravimo bei problemų sprendimo, programavimo pradmenų.

        Mažieji, programuodami robotą visureigį, stengėsi įveikti edukacinio koridoriaus užduotis, kurios jų miklioms kojytėms yra visai nesudėtingos, tačiau, norint, kad jas įveiktų visureigis, teko ir pagalvoti, ir paskaičiuoti. Programuodami robotą, ugdytiniai mokėsi įvardinti važiavimo kryptis, darė išankstinius spėjimus atstumui įvertinti, norėdami nuvažiuoti nuo skaičiaus iki skaičiaus, nuo raidės iki raidės, nuo vienos geometrinės figūros iki kitos, atliko matematines užduotis, bendradarbiavo, tarėsi ir dalinosi savo pastebėjimais kaip reikėtų programuoti visureigį, kad jis pasiektų numatytą tikslą. 

        Robotas visureigis buvo išbandytas ir Šiaulių lopšelio – darželio „Drugelis“ kieme –visureigis turėjo įveikti natūralias ir dirbtines  kliūtis, pervažiuoti negilias balutes. Kiekvienas edukacinio programuojamo roboto visureigio pasiektas tikslas vaikams suteikė daug džiugių emocijų. 

        Mokytis su išmaniuoju edukaciniu programuojamu robotu visureigiu yra neįtikėtinai smagu!!!

Ikimokyklinio ugdymo auklėtoja Ieva Jankūnaitė