STEAM veikla „Spalvų medžioklė“

        Gegužės 2-15 d. „Skruzdėliukų“ grupės vaikai žaidė, tyrinėjo, eksperimentavo spalvomis, jas stebėjo bei atrado daug naujų ir netikėtų dalykų.

        Atlikę smagius eksperimentus su vandeniu, spalvomis bei augalais, vaikai išsiaiškino, kas atsitinka sumaišius vieną spalvą su kita,  kad galima piešti ne tik dažias, pieštukais, bet ir augalais –   kiaulpienių žiedais ir lapais galima išgauti geltoną ir žalią spalvas. Eksperimentuodami su spalvomis, „Skruzdėliukų“ grupės vaikai išbandė dar nežinomus tapybos būdus – piešė flomasteriais ant popierinių rankšluosčių ir stebėjo, kaip spalvos susilieja užlašinus vandens ant piešinių arba pamerkus piešinius į vandenį, piešė pirštukais, tapymui naudojo netradicinius įrankius – vienkartines šakutes, kartono rulonėlius, šepečius ir kt.

        Vaikai atliko eksperimentus su vandeniu, kiaulpienių žiedais, popierinėmis gėlėmis bei ledu. Atliekant eksperimentus, spėliojo, kaip eksperimentas baigsis. Po eksperimento vaikai gebėjo atsakyti į klausimus „Kaip greičiau ištirpinti ledą?“, „Ko reikia, kad popierinis gėlės žiedas vandenyje išsiskleistų?“

        Mažuosius labiausiai įtraukė bei sudomino veiklos lauko aplinkoje – vaikai pagal pateiktus paveikslėlius ir simbolius rinko gamtinę medžiagą, ieškojo pavaizduotų objektų, skaičiavo augalų žiedus, susipažino su augalo dalimis, dėliojo rastus daiktus nuo didžiausio iki mažiausio, iš ausų krapštukų konstravo gėlių žiedus.

        Per dvi atradimų savaites vaikai tobulino pažinimo, mąstymo, problemų sprendimo, tyrinėjimo ugdymosi sričių įgūdžius bei  patyrė daugybę neišdildomų įspūdžių.

STEAM veiklos „Spalvų medžioklė“ nuoroda:

https://www.facebook.com/l.d.drugelis/videos/933689160424737/

Ikimokyklinio ugdymo auklėtoja Airida Bubelienė